Massage til kræftramte

Nordlys Massage til kræftramte er hensynstagende og individuelt justeret massage, som er sikkert at både give og modtage!
Mange oplever massagen som et uvurderligt frirum, hvor man bare kan tage imod. Hvor fokus flyttes fra sygdom og behandling og i stedet handler om en positiv kontakt til den sygdomsramte krop, velvære, omsorgsfuld opladning af energi og uforstyrret nærvær. Derudover kan massage til kræftramte have positiv effekt på stress, angst, depression, træthed og smerter.

Nordlys Massage til kræftramte er hensynstagende og individuelt justeret massage, som er sikkert at både give og modtage!
Mange oplever massagen som et uvurderligt frirum, hvor man bare kan tage imod. Hvor fokus flyttes fra sygdom og behandling og i stedet handler om en positiv kontakt til den sygdomsramte krop, velvære, omsorgsfuld opladning af energi og uforstyrret nærvær. Derudover kan massage til kræftramte have positiv effekt på stress, angst, depression, træthed og smerter.



Behandlerliste: Massage til kræftramte


Gitte Theil Pedersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Sct. Jacobsvej 12, 1.tv.
2750 Ballerup


Telefon: 24847244

gt@gittetheil.dk

www.gittetheil.dk

Hannah Lind

RAB Massageterapeut
Møllehavevej 12
3200 Helsinge

Telefon: 29701784

hannah@lindring.net

www.lindring.net

Gerda Wesch

RAB Massageterapeut
Vesttoften 12
4040 Jyllinge


Telefon: 40112481

weschgerda@gmail.com

www.gerdawesch.dk

Anete Perle Christina Larsen

RAB Massageterapeut
Stokkebjergvej 4
4450 Jyderup

Telefon: 21277657

anete@kropogindrestyrke.dk

Hjemmeside

Peter Wich

Massageterapeut

5491 Blommenslyst


Telefon: 40827710

peter@wich.as

www.wichmassage.dk

Åse Ploug Knudsen

RAB Klangmassør
RAB Massageterapeut
Viadukten 8 c
5600 Fåborg

Telefon: 51897381

aase.knu@gmail.com

www.kroptrivsel.dk

Preben Ringgaard Møller

Massageterapeut
Blåbærvænget 10, Thurø
5700 Svendborg

Telefon: 53503280

Prebring@gmail.com

Hjemmeside

Margrethe Ibsen

RAB Massageterapeut
Mågen 5
6270 Tønder


Telefon: 21793556
Telefon 2: 73720095

mi@helsemassagen.dk

www.helsemassagen.dk

Lone Nielsen

Massageterapeut
Lodsvænget 47
6710 Esbjerg V


Telefon: 24616202

lana.kiroman@yahoo.dk

www.energi-massage.dk

Anette Juhl

RAB Massageterapeut
Navervej 19
6800 Varde

Telefon: 60958725

anette@juhl.mail.dk

Berit Vedel Kjærgaard

RAB Massageterapeut
Skejbygårdsvej 164
8240 Risskov

Telefon: 60851128
Telefon 2: 60851128

beritmvk@hotmail.com

www.beritvedelkjaergaard.dk

Lisbeth Skovgård Kristensen

Massageterapeut
Vandværksvej 15 Torrild
8300 Odder

Telefon: 86531025
Telefon 2: 86531025

massage@torrild.dk

www.skovgaardmassage.dk

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Staunsvej 2
8305 Samsø

Telefon: 25391020

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Ulla Bruun

Coach
RAB Massageterapeut
Mejerivangen 20, tirstrup
8400 Ebeltoft


Telefon: 23827169

dinkropifokus@hotmail.com

www.dinkropifokus.dk

Morten Lund

RAB Massageterapeut

8600 Silkeborg


Telefon: 40478721

lund.morten@ymail.com

idet.dk/nordlys-massage/

Vagn Rasmussen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kongevej31 Gantrup
8752 Østbirk


Telefon: 40811298

gentleman@privat.dk

hojmarkmassage.dk

Joan Liin

RAB Massageterapeut
Røngevej 3
8850 Bjerringbro


Telefon: 61687440

joan@idetgraahus.dk

www.sanseriet.dk

Edith Staun Ottosen

Coach
RAB Berøringsterapeut
RAB Klangmassør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Herningvej 158
9220 Ålborg Øst

Telefon: 40216928
Telefon 2: 98158527

edith@mail1.stofanet.dk

www.tema-terapi.dk/massage