Wellnessmassage

Alle har brug for en skøn wellnessmassage en gang imellem. Wellnessmassage kombinerer velvære og sundhed og har til formål at give dig overskud og ny energi.

Team Nordlys massører tilbyder dig en bred vifte af wellnessmassager, og de giver dig på hver sin måde en ny oplevelse af din krop og giver dig en ballast i en stresset hverdag.

Vælg den wellnessmassage der passer dig bedst

Alle har brug for en skøn wellnessmassage en gang imellem. Wellnessmassage kombinerer velvære og sundhed og har til formål at give dig overskud og ny energi.

Team Nordlys massører tilbyder dig en bred vifte af wellnessmassager, og de giver dig på hver sin måde en ny oplevelse af din krop og giver dig en ballast i en stresset hverdag.



Vælg den wellnessmassage der passer dig bedst


Vi har over mange år udviklet en række wellnesskoncepter, som har rødder i den klassiske Nordlys Massage, og så har vi søgt inspiration i det indiske Ayurveda Behandlingssystem. 


Behandlerliste: Wellness Massage


Torill Bratt Hånsett

Massageterapeut
Kurveien 5
0495 Oslo
NORGE

Telefon: 004790781507

torillbratt@hotmail.com

Hjemmeside

Merete Hugaas

Massageterapeut
Ekebergveien 299
1166 Oslo
NORGE

Telefon: +4793612201

merete@hugaas.net

Hjemmeside

Rachel Pryce Roed

Coach trainee
Klangmassør
Massageterapeut
Dr. Abildsgaards Alle 12 st tv
1955 Frederiksberg C


Telefon: 60804321

rachel.valby@gmail.com

www.rachelpryce.com

Annelise Lundvang

Massageterapeut
Islevdalvej 214,
2610 Rødovre

Telefon: 24275214

lysglimtet.massage@gmail.com

Hjemmeside

Jeanette Schener Hede

Klangmassør
Massageterapeut trainee
Specialterapeutisk behandler

2830 Virum


Telefon: 23375583

jeanette@hjemmefra.dk

www.blidehænder.dk/

Mai Brit Stokholm

Massør Trainee

29751 Caleta de Vélez
MALAGA

Telefon: 40583703

maibrit2608@hotmail.com

Hjemmeside

Hanne Fischer Jensen

Massageterapeut
Søndergade 126
3390 Hundested

Telefon: 23429065

hfj4@hotmail.com

Betty Olsen

Massageterapeut
Tjørnevej 5, Reersø
4281 Gørlev Sjælland


Telefon: 40219192

bettyolsendk@gmail.com

Jette Eriksen

RAB Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kundbyvej 13 Marke
4520 Svinninge

Telefon: 20716836

jette@eriksen.mail.dk

www.jetteeriksen.dk

Rikke Bech Møller

Massageterapeut
Hasselvænget 38
4550 Asnæs


Telefon: 51346944

massage@rikkebech.dk

www.rikkebech.dk

Nanna Thygesen

RAB Berøringsterapeut
RAB Klangmassør
RAB Massageterapeut
Tværgade 50
4800 Nykøbing F.

Telefon: 40227394
Telefon 2: 48427394

nanna.thygesen@gmail.com

Peter Wich

Massageterapeut

5491 Blommenslyst


Telefon: 40827710

peter@wich.as

www.wichmassage.dk

Åse Ploug Knudsen

RAB Klangmassør
RAB Massageterapeut
Viadukten 8 c
5600 Fåborg

Telefon: 51897381

aase.knu@gmail.com

www.kroptrivsel.dk

Preben Ringgaard Møller

Massageterapeut
Blåbærvænget 10, Thurø
5700 Svendborg

Telefon: 53503280

Prebring@gmail.com

Hjemmeside

Suzanne G. Evans

RAB Massageterapeut
Langøvej 15
5900 Rudkøbing

Telefon: 63565180
Telefon 2: 20188262

suzanne@evans.dk

Hjemmeside

Kis Boel Guldmann

RAB Massageterapeut
Birkeallé 7
6000 Kolding


Telefon: 21624466

kis@city.dk

Keld Taulbjerg

Coach
Massageterapeut
Ribe Landevej 3D
6100 Haderslev


Telefon: 40173804
Telefon 2: 75323323

keldtaulbjerg@gmail.com

Hjemmeside

Lone Tang-Andersen

RAB Massageterapeut
Storegade 11B, 1.sal
6100 Haderslev


Telefon: 21693371

poullonetang@gmail.com

Dorte Byriel Andersen

Massageterapeut
Lykkevej 33
6200 Åbenrå

Telefon: 74618282
Telefon 2: 74618282

dorte-b-andersen@hotmail.com

www.dbmassage.dk/links

Maj-Britt Ulrich

Coach
RAB Massageterapeut
Savværksvej 70
6230 Rødekro


Telefon: 29932174
Telefon 2: 29932174

mu6565mu@gmail.com

Lone Nielsen

Massageterapeut
Lodsvænget 47
6710 Esbjerg V


Telefon: 24616202

lana.kiroman@yahoo.dk

www.energi-massage.dk

Mai Rosenkilde Damgaard

RAB Massageterapeut

7430 Ikast


Telefon: 20245400

mai.damgaard@gmail.com

www.mairosenkilde.dk

Anne Berit Skytte Snejbjerg

RAB Massageterapeut

Runa Kjems

Massageterapeut

7800 Skive


Telefon: 27137604

runa@gekkowellness.dk

Berit Vedel Kjærgaard

RAB Massageterapeut
Skejbygårdsvej 164
8240 Risskov

Telefon: 60851128
Telefon 2: 60851128

beritmvk@hotmail.com

www.beritvedelkjaergaard.dk

Gitte Brown

RAB Klangmassør
RAB Massageterapeut
Øster Alle 42 st th
8260 Viby J.


Telefon: 61289302

sisterlevi@hotmail.com

Lisbeth Skovgård Kristensen

Massageterapeut
Vandværksvej 15 Torrild
8300 Odder

Telefon: 86531025
Telefon 2: 86531025

massage@torrild.dk

www.skovgaardmassage.dk

Lone Thorup

Massageterapeut trainee

8300 Odder


Telefon: 30572346

lonethorup12@gmail.com

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Nedertoften 9
8800 Viborg

Telefon: 25391020

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Ulla Bruun

Coach
RAB Massageterapeut
Mejerivangen 20, tirstrup
8400 Ebeltoft


Telefon: 23827169

dinkropifokus@hotmail.com

www.dinkropifokus.dk

Marianne Wind

Coach
RAB Massageterapeut
Sønderholmvej 2
8541 Skødstrup


Telefon: 41263067

windspost@gmail.com

www.You-be-you.dk

Morten Lund

RAB Massageterapeut

8600 Silkeborg


Telefon: 40478721

lund.morten@ymail.com

idet.dk/nordlys-massage/

Birgitte Hundahl Krogh Esbersen

Coach
RAB Klangpraktiker
RAB Massageterapeut
Ulrøgelvej 6
8620 Kjellerup


Telefon: 61747847

bhesbersen@hotmail.com

www.hundahlsmassage.dk

Gerda Langballe

RAB Massageterapeut
Boesvej 4 A
8660 Skanderborg

Telefon: 21491112
Telefon 2: 21491112

gerdalangballe@hotmail.com

Joan Liin

RAB Massageterapeut
Røngevej 3
8850 Bjerringbro


Telefon: 61687440

joan@idetgraahus.dk

www.sanseriet.dk

Anne Dahl

Massageterapeut

9000 Ålborg


Telefon: 30346292

dahlen@hotmail.dk

Vibeke Hildebrandt Pedersen

RAB Massageterapeut

9000 Ålborg


Telefon: 29801267
Telefon 2: 42421240

vibekehpedersen@gmail.com

Inge Dahl Kvist

Massageterapeut

9340 Aså


Telefon: 61681354

ingedkvist@gmail.com

Birgitte Rasmussen

RAB Massageterapeut

9520 Skørping


Telefon: 24984250

brasmussen8@gmail.com

www.Roldskovmassage.dk

Inge Bjerre

Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Ottrupgård 11
9520 Skørping

Telefon: 28930548

ingebjerre1957@gmail.com

Randi Tausen

RAB Massageterapeut
Nørregade 18 E
9800 Hjørring


Telefon: 98928464

marie@lade.dk